• ساعت : ۹:۴:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 11
  • کد خبر : ۲۱۷۳
نشست خبری شهرداری لالجین به مناسبت دهه مبارك فجر با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بهار و منطقه

🔶شهردارلالجین گفت: برای سالجاری این شهرداری ۱۸۳ ميليارد و۳۲۰ میلیون ریالی بودجه پیش بینی شده که نسبت به سال گذشته۲۲۰درصد افزايش داشته است که ازاین مبلغ ۱۱۳ میلیاردو۷۰۶میلیون ریال برای پروژه های عمرانی و ۶۹میلیاردو۶۱۴میلیون ریال برای برنامه های جاری پیش بینی شده است.

🔷 حمید محبی اظهار داشت: با وجود شرایط اقتصادی امروز، در سال جاری مردم لالجین ۱۰ میلیارد تومان عوارض پرداخت کرده اند که میزان مشارکت مردم در پرداخت عوارض نسبت به سال قبل افزایش یافته است و مردم لالجین در پرداخت عوارض پیشرو هستند.

🔶وی درخصوص ایجاد فضای سبز در قالب بوستان های محلی نیز اشاره کردو اظهار داشت: بوستان مادر به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع واعتباری بالغ بر ۲میلیاردو ۴۰۰میلیون تومان و بوستان سادات به مساحت ۵۰۰۰متر مربع واعتباری بالغ بر ۳ میلیاردتومان امسال ساخته شده است.

🔷شهردار لالجین به احداث ۲ بوستان دیگر در شهر لالجین اشاره کرد وگفت: در حال حاضر بوستان مردم به مساحت ۳ هکتار  با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی و بوستان صنایع دستی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع با 35 درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت است.

🔶وی با اشاره به بوستان های ایجاد شده در شهر لالجین گفت: با راه اندازی این دو بوستان مجموعه بوستانهای شهر لالجین به ۶ بوستان می رسد که در طول ۳سال ایجاد وساخته شده است.

🔷حمید محبی از دیگر برنامه های این شهرداری را ایجاد مرکز فرهنگی و اشتغال برای بانوان دانست وگفت:  این مرکز که با زیر بنای  ۵۰۰ مترمربع واعتباری بالغ بر ۱میلیاردو ۳۷۵ میلیون تومان ساخته شده است.

🔶این مقام مسئول درخصوص ساماندهی محیط اداری، خانه کارگرو خدمات شهری درساختمان شماره ۲ شهرداری و آشیانه ماشین آلات سبک وسنگین نیز گفت: ۱میلیاردو ۵۰۰میلیون تومان اعتبار در این حوزه صرف شده است.

🔷وی با اشاره به آسفالت 45کوچه وخیابان ولکه گیری بعضی از معابردر سطح شهر لالجین گفت: برای آسفالت این معابر نیز ۳۲هزارتن آسفالت پخش شده که ۲۴میلیارد تومان در این بخش هزینه شده است.

🔶شهردار لالجین ازدیگر پروژه های این شهرداری را پیاده رو سازی معابر سطح شهربه مساحت۷۱۰۰مترمربع عنوان کردواظهار داشت: برای این بخش از پروژها نیز ۲میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

🔷این مقام مسئول، جدولگذاری معابر شهر لالجین به متراژ ۶۱۶۳ متر طول با اعتباری بالغ بر ۳میلیاردتومان و احداث وپوشش کانال دفع آبهای سطحی را به متراژ ۲۱۰مترطول با اعتبار هزینه شده۴۰۰میلیون تومان از دیگر پروژه های شهرداری لالجین عنوان کرد.

🔶وی با اشاره زیر سازی وروسازی ۶۸کوچه وخیابان درسطح شهر لالجین نیز گفت: در این بخش ۸۰ هزارمتر مربع با اعتبار هزینه شده ۴ میلیاردتومان عملیات زیر سازی روسازی صورت گرفته است.

🔷شهردارلالجین با بیان اینکه در راستای حفظ ونگهدای آثارتاریخی وسنتی لالجین به ویژه گارگاه های قدیمی وسنتی این شهراقدام به محوطه سازی بافت قدیمی کارگاه های سفال به مقدار ۱۶۰۰مربع وبا هزینه ۴۵۰ میلیون تومان کرده است گفت: 

🔶وی از دیگر برنامه های این شهرداری را محوطه سازی باغ رضوان وبازسازی ساختمان غسالخانه اشاره کرد وگفت: در این حوزه نیز اعتباری بالغ بر ۱ میلیاردو 350 میلیون تومان هزینه شده است. 

🔷شهردار لالجین از دیگر اقدامات شهرداری را ساماندهی میادین شهید شکری وشهدا شهر لالجین با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان اشاره کرد.

🔶این مقام مسئول از دیگر اقدامات شهرداری لالجین را محوطه سازی گلزار شهدا دانست وگفت: این محوطه به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع با ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی که تاکنون اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

🔷وی از دیگر اقدامات این شهرداری احداث سکوی ایستگاه انتقال پسماند شهری دانست وگفت: با احداث این ایستگاه که در حال حاضر ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی و۴۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد که با ایجاد این سکو ازاین پس کلیه پسماند خانگی به همدان انتقال داده خواهد شد.

🔶وی اظهار داشت:سکوی شهر لالجین صرفا جهت بارانداز زباله وپسماند شهری وانتقال به همدان است و دپو ودفن زباله در این مکان انجام نخواهد شد.

🔷حمید محبی ازدیگر اقدامات این شهرداری در سالجاری راه اندازی سامانه ۱۳۷ با اعتباری بالغ بر۲۵میلیون تومان برشمردوگفت: شهروندان از این پس می توانند موارد و مشکلات خود را از ۳ طریق پیامک اینترنت و نرم افزار اندرویدی با شهرداری در میان گذارند.

🔶این مقام مسئول در خصوص عملکرد واحد حقوقی شهرداری نیز گفت: از ابتدای سالجاری ۳۵۸ مورد در قالب انعقاد توافقنامه با مالکین، تنظیم صلح نامه، تشکیل پرونده حقوقی وکیفری در مراجع قضایی، اخذ تعهد محضری، پاسخ استعلامات مراجع قضایی و بازرسی، تنظیم اسناد مالکیتی وارسال پرونده های بدهکاری به کمیسیون ماده 77 از اقدامات شهرداری دانست.

🔷وی با اشاره به کمیسیون ماده صد شهرداری نیزگفت: تعداد پرونده های مطروحه در این کمیسیون ۱۵۵ مورد بوده که از این تعداد ۷۲مورد صدور رای به جریمه، ۳۶ مورد ارجاع به کارشناسی و۳۵مورد منجر به صدورآرا( برایت، استعلام، اعلام نظر شهرداری و...، و۱۲مورد نسبت به صدور آرا تخریب واصلاح واعاده به وضع پروانه شده است.

🔶شهردار لالجین به صدور پروانه ساختمانی اشاره کرد واظهار داشت: صدور ۹۴ فقره پروانه ساختمانی برای شهروندان، وصول ۱۵۰۰مورد عوارض نوسازی، صدور ۴۰۰ مورد مجوز حفاری، تمدید ۴۰۰ مورد کارت تردد وانت بارها، وصول ۸۰۰ مورد عوارض پروانه ساختمانی و مازاد بنا در کمیسیون ماده صد و صدور ۱۵۰ فقره گواهی فوت از مجموعه اقدامات این شهرداری از ابتدای سالجاری بوده است.

🔷شهردار لالجین به اقدامات این شهرداری در حوزه آتش نشانی واطفاء حریق اشاره کرد و گفت: ۱۰۶مورد اطفاء حرق از سوی واحد آتش نشانی این شهرداری صورت گرفته است که ۴۶ موردشهری۲۴ مورد روستایی و ۳۶ مورد خارج از شهر بوده است.

🔶وی یکی دیگر از خدمات این شهرداری را ایجاد فضای سبز برای شهروندان عزیز برشمرد وگفت: این شهرداری در حوزه فضای سبز اقدام به کاشت درخت، درختچه، و گلهای فصلی در میادن و بوستان های شهری و حفظ ونگهدای آنها بوده است که ۳۶۵ میلیون تومان در این بخش هزینه شده است.

🔷وی گفت: نصب و احداث تاسیسات آبیاری در بوستان شاهد ومردم با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون تومان، حفر یک حلقه چاه آب جهت تامین آب بخش فضای سبز و نصب تجهیزات  به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان وخرید ونصب انواع سبد گل جهت کاشت ونگهداری گلهای فصلی در سطح شهر با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیون تومان را از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز شهری برشمرد.

🔶حمید محبی یکی دیگر از برنامه های این شهرداری را تزئین شهری به مناسبت های مختلف به ویژه در ایام ملی ومذهبی عنوان کردو گفت: نصب بنرهای مختلف، پیام های آموزشی و انتشار اقدامات شهرداری در فضای مجازی، برگزاری جلسه با خبرنگاران واصحاب رسانه وساخت مستند وکلیپ های کوتاه برای معرفی شهر لالجین در شبکه های اجتماعی ورسانه ملی از اقدامات این شهرداری ذکر کرد. 

🔷وی اظهار کرد: برای پیشبرد امور شهری بیش از ده ها جلسه با مسئولین محترم استانداری، دکتر فلاحی نماینده معین شهرستان بهار در مجلس، مدیران کل استان،ارتباط ویدیو کنفرانس با ستاد مدیریت بحران وزارت کشور، فرماندار، بخشدار، رئیس حوزه قضای منطقه، مدیران شهرستان،مدیر عامل و جمعی از اعضای هیئت مدیره شهرک سفال در معیت اعضای محترم شورای اسلامی داشته است.

🔶شهردار لالجین با اشاره به شیوع ویروس کرونا درکشور ودیگر شهرها این شهرداری هم اقداماتی درراستای مبارزه وپیشگیری با این ویروس  با تشکیل اکیپ ضد عفونی به ضدعفونی کردن معابر اصلی، مکانهای عموم طی جدول بندی وبرنامه ریزی زمانی واطلاع رسانی عمومی با نصب بنر، توزیع بروشور واز طریق شبکه های اجتماعی اقداماتی را انجام داده ونیز در حال انجام است. 

🔷وی با اشاره نصب پلاکهای آبی گفت: عملیات نصب پلاکهای آبی ساختمان واملاک در سطح شهرلالجین جهت اجرای پروژه ملی  gnaf به تعداد ۱۳۰۰۰ با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیون تومان درحال انجام است.

🔶شهردار لالجین با اشاره به اقدامات این شهرداری در حوزه  زیباسازی و ترافیک شهری نیز گفت:نصب تیرهای روشنایی ۶متری دو طرفه در بلوار ۴۵متری (میدان شهرداری تا میدان امام) به تعداد ۳۰ عدد، پایه چراغ های ۳متری در مراز مطهر شهدای گمنام ، میادین شهدا و شهید شکری به تعداد ۳۳عدد- 

نصب تیرهای روشنایی ۳متری طرح بلوط در خیابان فرهنگ به تعداد ۵عدد با اعتباری بالغ بر ۲۵۳ میلیون تومان انجام گرفته است.

🔷وی رنگ آمیزی سرعت کاه ها و اجرای خط کشی محلهای پارک حاشیه ای در سطح بلوار ۴۵متری با اعتباری بالغ بر حدود ۴۰۰ میلیون تومان و اجرای طرح های دیوارنگاره و نقاشی دیواری در بوستان مادر و خیابان معلم به متراژ ۲۶۳ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۸ میلیون تومان از دیگر اقدامات این شهرداری برشمرد.

🔶شهردار لالجین خریداری و نصب المان های نوری ریسه ای در خیابان شهدا به تعداد ۱۰ مورد، نصب المانهای نوری طرح الماس در بلوار ۴۵متری، المان و آبنما میدان امام خمینی (ره)  و المان درخت نوری در بلوار ۴۵متری رابا اعتباری بالغ بر ۲۶۳ میلیون تومان از دیگر برنامه های این شهرداری دانست.

🔷این مقام مسئول خریداری و نصب ست های ورزشی پارکی در بوستان مادر و ولایت و سادات به تعداد ۳۲دستگاه با اعتباری بالغ بر ۴۳میلیون تومان ونصب تابلو تمثال بلوار شهید سردار سلیمانی به تعداد۲عدد با اعتباری بالغ بر۱۶میلیون تومان از برنامه های اجرا شده این شهرداری برشمرد.

🔶وی همچنین نصب کف پوش گرانولی زمین بازی کودکان در بوستانهای سفال، دانش، شاهد، مادر و ولایت به متراژ ۷۰۰ متر با اعتباری بالغ بر ۷۰میلیون تومان و ساخت المان اسامی پارکهای سطح شهر به تعداد۶ مورد با اعتباری بالغ بر۸۰میلیون تومان از دیگر اقدمات شهرداری در حوزه زیبا سازی شهری ذکر کرد.

🔷وی افزود: برای ایجاد درآمد پایدار شهرداری لالجین با بخش خصوصی برای راه اندازی کارخانه بتن و احداث هتل وارد مذاکره شده ایم که به دلیل بیماری کرونا در اجرای آن تعلل شده است.

🔶 وی افزود: دهکده سفال در ۱۵ هکتار با ۱۴۰ کارگاه شهر لالجین ایجاد می شود.

🔷 شهردار لالجین گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست و حریم رود خانه و حاشیه جاده و مسیر شهرک، شهرداری لالجین اقدام به جمع آوری ضایعات سفال و سرامیک و چینی آلات بهداشتی از حریم رودخانه قوری چای، حدفاصل باغ رضوان تا شهرک می کند و مکانی برای جمع آوری ضایعات سفال در کمربندی درنظر گرفته شده تا ساماندهی ضایعات راحت تر صورت گیرد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0