• ساعت : ۷:۳۱:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ 
  • تعداد بازدید : 256
  • کد خبر : ۲۱۳۵
نشست خبری شهردار و شورای اسلامی شهر لالجین

🔵نشست شهرداری واعضای شورای اسلامی شهر لالجین با اصحاب رسانه وخبرنگاران به مناسبت هفته شهرداری ها ودهیاری ها که در سالن اجتماعات شهرداری لالجین برگزار شد.

🔵در این نشست شهردار لالجین به مجموع اقدامات این شهرداری از ابتدای سالجاری اشاره کردو گفت: بودجه پیش بینی شده برای شهرداری ۱۸ میلیارد ۳۲۰میلیون تومان بوده است.

🔵حمید محبی افزود: برای سال گذشته ۸ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری در نظر گرفتت شده بود که عملکرد قطعی شده برای شهرداری ۲۳ میلیاردو ۶۰۰ میلیون تومان بوده که از این مبلغ ۳ میلیاردو ۵۰۰ میلیون تومان کمک های دولتی والباقی در بصورت کوششی محقق شده است.

🔵وی گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون بالغ بر ۸ میلیارد و۴۰۰میلیون تومان در حوزه های مختلف عمرانی در قالب پروژههای مختلف از جمله جدولگذاری،زیر سازی، ایجاد بوستان، پیاده روسازی و...  انجام شده است.

🔵شهردار لالجین در خصوص ایجاد فضای سبز در قالب بوستان های محلی نیز اشاره کردو اظهار داشت: بوستان مادر صدر صد به اتمام رسیده و هم اکنون مورد استفاده بانوان قرار گرفته و بوستان صنایع دستی ومردم نیز در دست ساخت است که امسال این دو بوستان کار عملیات اجرای آن به اتمام می رسد وتا پایان سال مورد بهر برداری قرار خواهد گرفت.

🔵وی به آسفالت ریزی در سطح معابر نیز اشاره کرد وگفت: در سال گذشته حدود ۳۰ هزار تن آسفالت در سطح شهر پخش شده ضمن اینکه یکی از پروژههای مهم امسال هم بحث آسفالت ریزی در شهر می باشد.

🔵شهردار لالجین انتقال زباله در سطح شهر و پسماندهای ناشی از آن را از دیگر پیگیری شهرداری دانست وگفت: سکوی  ایستگاه انتقال پسماند شهرداری به همدان در حال احداث است که با ایجاد این سکو از این پس زباله های خانگی به همدان انتقال داده خواهد شد.

🔵حمید محبی از دیگر برنامه های این شهرداری را ایجاد مرکز فرهنگی و اشتغال برای بانوان دانست وگفت:  ۹۵درصد از کار عملیات اجرای این پروژه به اتمام رسید که امیدواریم با افتتاح آن بانوان لالجینی بتوانند در حوزه های فرهنگی، صنایع دستی واشتغال در این مجموعه فعالیت نمایند.

🔵این مقام مسئول با اشاره به ساخت مستند لالجین نیزگفت:در راستای معرفی توانمندی‌های، پتانسیل‌های، قابلیت‌های  شهر جهانی سفال لالجین این مستند ساخته می شود وبناست در راستای معرفی شهر جهانی از طریقه شبکه های ملی وبرون مرزی معرفی گردد.

🔵وی به بازیافت پسماند سفال نیز اشاره کرد وگفت: کارخانه بازیافت پسماند سفال نیز به زودی از سوی بخش خصوصی با توافقات انجام پذیرفته راه اندازی خواهد شد.

🔵شهردار لالجین با اشاره به راه اندازی سامانه ۱۳۷نیز گفت : شهروندان از این پس می توانند موارد و مشکلات خود را از ۳ طریق پیامک اینترنت و نرم افزار اندرویدی با شهردار در میان بگذارند.

♦️همچنین در این نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر لالجین  با تبریک روز شهرداری ها به مهندس محبی شهردار لالجین و مجموعه همکارانشان در شهرداری گفت: درخصوص هفته شهرداری و دهیاری ها  یا روز شورا بر مسئولان جای انتقاد است که در حق خدمتگزاران شریف این سه نهاد کم لطفی می‌شود و حداقل برنامه خاصی برای تجلیل از این عزیزان که بیشترین بار مسئولیت یک شهر یا روستا را برعهده دارند از طرف مسئولان دولتی شهرستان و بخش،  صورت نمی گیرد.

♦️وی گفت: با این حال مسلماً تقدیر کننده اصلی خداوند متعال است و شورای شهر لالجین نیز از تمامی کادر شهرداری اعم از اداری وخدماتی که مشغول خدمت صادقانەاند، کمال تشکر را دارد.
 
🔷حسینقلےپور اظهار داشت: اینکه کارهای خوبی در سطح شهر انجام گرفته و هر کاری که صورت می گیرد به واسطه همدلی و همکاری اعضای شورای شهر با شهرداری است که آثار آن را امروز در سطح شهر و رضایت شهروندان می‌بینیم.

🔶وی از نقص های اساسی شوراهای شهر را اختصاص نیافتن تمام وقت اعضای شوراها به امور اجرایی دانست و گفت: چنانچه اعضاء شوراها (کارمند یا با مشاغل آزاد) بەصورت مامور، تمام وقت در اختیار شوراها باشند، قطعا فرصت فعالیت بیشتر و در نتیجه، کارایی بهتری خواهند داشت.

🔷یکی دیگر از  از دیگر اعضای شورای پاکی، صداقت، راست گویی و امانت داری و وجدان کاری را از ویژگی های یک خبرنگار دانست وگفت: شغل اصحاب رسانه نوعی روایت گری و روشنگری است،خبرنگار باید سیاسی باشد ولی سیاست زده نباشد.

🔶طالع رادی در ادامه به توافقنامه با بسیج و سپاه اشاره کرد و گفت: در این توافق سالن نیمه کاره بسیج در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت که پس از تکمیل در اختیار شهروندان به ویژه بانوان قرار گیرد.

🔷خانم سلیمی از دیگر اعضای شورای شهر نیز با اشاره به راه اندازی سامانه ۱۳۷ شهرداری لالجین گفت: این سامانه می تواند بستر مناسبی بین ارباب رجوع و شهرداری باشد تا مردم بتوانند از این طریق با شهرداری در ارتباط باشند.

🔶همچنین خانم اکبری از دیگر اعضای شورای شهر به  فعالیتهای پنجمین دوره شورای شهراشاره کرد و گفت: در این دوره تا به امروز کارهای عمرانی فراوانی در سطح شهر با همکاری و نظارت شورای شهر توسط شهرداری صورت گرفته که از مهمترین خصوصیات شورای پنجم است و بیانگری کارنامه قابل قبول و درخشان شورای شهر و شهرداری است.

🔷مهندس صبوری یکی دیگر از اعضای شورا شهر نیز گفت: با توجه به وضعیت کرونا و مشکلات به وجود آمده و مسدود بودن مسیر بهار- لالجین با مجوز شورا تا پایان تیرماه ۲۵ درصد تخفیف به کلیه عوارض در شهر لالجین توسط شهرداری اختصاص داده شده است وامیدوارم مردم از این تخفیفات استفاده کنند.

🔶وی از دیگر اقدامات رایزنی با شهرداری و شورای شهر بم برای نامگذاری معابر یا بلوار برای این دو شهر و معرفی در حوزه گردشگری دانست.

♦️همچنین در این نشست خبری،پیگیری مشکلات اوقاف و توقف تبدیل به احسن املاک موقوفه لالجین،وعده تحقق نیافته تبدیل بخش لالجین به شهرستان،کاهش تدریجی اختیارات شوراهای شهر و منزوی شدن این نهاد مردمی،
توقف ۳۰ ساله در امر اصلاح و توسعه شبکه آب و شبکه فاضلاب شهری،انباشت ضایعات سفال و سرامیک در اطراف شهر خصوصاً  حاشیه رودخانه فصلی قوری‌چای،لزوم تعریض جاده های منتهی به لالجین،لزوم تکمیل ساختمان نیمه کاره موزه سفالو ایجاد جاده کمربندی از مواردی بود که از سوی اعضای شورای شهر بیان شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0