دوشنبه, 31 شهريور 1399
عنوان : جلسه مشترك مدیر مركز رسیدگی با امور مساجد استان با شهرداری وشورای شهر لالجین
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ 
ساعت : ۱۱:۱۸:۴۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

♦️مدیر مرکز رسیدگی به امور مساجد استان گفت: استان همدان چهارمین استانی است که این مرکز در آن شکل گرفته است.

♦️حجت اسلام والمسلمین عبدالله پور افزود:در حال حاضر در سطح استان همدان حدود ۱۸۰۰ مسجد وجود دارد که تقریبا ۱۲۰۰ مسجد فعال می باشد. 
 
♦️وی مسجد را قلب تپنده جامعه دانست وگفت: امروزه مساجد در جامعه اسلامی نماد مدنیت وتمدن و مهمترین پایگاه برای نشر ارزشهای اخلاقی، دینی، معنوی وتربیت فکری  همه اقشار جامعه است وباید از ظرفیت ها وپتانسیل های مساجد وائمه جماعت استفاده کردودرجهت سرعت بخشیدن به این مسئله می شود از طرح امام محله استفاده کرد.

♦️ایشان با اشاره به فرمایشات امام راحل که فرمودند ما انقلاب کردیم که مسجد اداره شود گفت: مرکز رسیدگی به امور مساجد استان دارای دفتر مطالعات، پژوهش ها و ارتباطات حوزوی است که وظیفه تولید محتوای علمی وتربیتی در حوزه مسجد را بر عهده دارند.

♦️وی به فرمایشات مقام معظم رهبری ومطالبه ایشان در خصوص مسجد تراز اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: بایستی دستگاه های مرتبط با این مکان مقدس در راستای تحقق معیارهای مسجد تراز اسلامی حرکت نمایند تا استانداردهای مسجد تراز اسلامی رعایت شود.

♦️وی با اشاره به ساخت مساجد تراز در استان نیز گفت: واحد عمران این مرکز آمادگی دارد در ساخت مساجد وارائه نقشه های مهندسی اسلامی کارگزاران مساجد را یاری نمایند ونظارت براین روندخواهند داشت وهمچنین از مهمترین رویکردهای توسعه ای این مرکز خواهد بود.

♦️شهردار لالجین نیز وجود مساجد وائمه جماعت در شهرها را یک ظرفیت مهم دانست وگفت: اگر برنامه ها بامحوریت مسجد شکل بگیرد جلوی خیلی از موازی‌کاری ها گرفته خواهد شد.

♦️حمید محبی افزود: امروز باید برای کارها برنامه ریزی داشته باشیم و بدون برنامه نمی‌شود حرکت کرد دشمن برای عموم جامعه به ویژه جوانان و خانواده ها برنامه دارد و بهترین سنگر برای مقابله با برنامه های دشمن مساجد و مسجد محوری است. 

♦️حمید محبی گفت: هر برنامه که با محوریت مساجد برگزار گردد و همچنین ساخت مسجد تراز این شهرداری آمادگی کامل برای همکاری را با مرکز رسیدگی به امور مساجد استان  در شهر لالجین را دارد.
 
♦️طالع رادی عضور شورای شهر لالجین نیزگفت:  نقش مساجد در شکل گیری انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس اگاهی بخشی به جامعه و تربیت جوانان بی بدیل است. 

♦️وی گفت: شهرک سفال لاجین با جمعیت نزدیک به ۴۰۰۰ نفر کار گر وکارفرما متاسفانه فاقد مسجد است در حالی که وجود این مکان مقدس در این شهرک از ضروریات است.


تعداد بازدید : 47

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0