جمعه, 24 مرداد 1399
    /  2
عنوان : نگاهی به مجموعه اقدامات شهرداری لالجین در سال 1398در گفتگو با مهندس محبی
تاريخ :
 ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ 
ساعت : ۹:۱۴:۵۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

شهردار لالجین یکی از اهداف خود را کسب اعتماد مردم به شهرداری دانست وگفت: خدماتی که برای مردم به عنوان صاحبان اصلی شهرانجام می پذیرد باید برای آنان ملموس باشد.

حمید محبی افزود: عملکرد شهرداری بدون اعتماد مردم و رضایت آنان هیچ تاثیر وکارایی ندارد پس هر کاری که شهرداری ودیگر نهاد ها انجام می دهند باید مورد رضایت مردم واقع گردد و مردم هم به خادمان خود اعتماد داشته باشند.

شهردارلالجین گفت: الحمدلله شهرداری لالجین در سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه های مختلف عمرانی، خدماتی، زیباسازی، نقلیه، فرهنگی واجتماعی با همکاری و حمایت های خوب اعضای محترم شورای اسلامی شهر ومردم نجیب وهنرمندشهر جهانی لالجین انجام داده است.

وی گفت: این شهرداری برای سال گذشته 8 میلیارد تومان بودجه پیش بینی کرده بود که عملکرد قطعی شده شهرداری 23 میلیارد و 500 میلیون تومان شد که از این مبلغ 74 درصد در حوزه عمرانی و26 درصد دربخش جاری هزینه شده است.

 حمید محبی افزود: سال گذشته با اعتباری بالغ بر 14 میلیاردو 400 میلیون تومان بیش از 55کوچه وخیابان به مساحت 160000 متر مربع و با پخش 32000 تن آسفالت ریزی و لکه گیری شده است.

شهردار لالجین با اشاره به زیر سازی وروسازی معابر نیزگفت: در این بخش با اعتباری بالغ بر 1 میلیاردو 125میلیون تومان بیش از 67000 متر مربع از معابر این شهر برای آسفالت زیر سازی ورو سازی شده است.

وی ازدیگر اقدمات این شهرداری درسال گذشته را مناسب سازی معابر عمومی دانست وگفت: برای اجرای کفپوش خیابانی و جالیز کاری  به مقدار 6800 مترمربع در بلوار آیت الله خامنه ای انجام گرفته که 952 میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

این مقام مسئول به جمع آوری آب های سطحی اشاره کرد وگفت: برای اجرای پروژه جدولگذاری رفوژ با جدول گرانیتی،اجرای جداول نهری،کانیو و کتابی به طول 7850 متر وبه تعداد 50 خیابان و کوچه اجرا شده که 1 میلیاردو 570 میلیون تومان هزینه شده است.

شهردار لالجین از دیگر پروژه های عمرانی که در سال گذشته در این شهر اجرا شده به آسفالت ریزی مسیر باغ رضوان اشاره کرد و گفت: برای زیر سازی، جدولگذاری، ایجاد رفوژ وسط، تامین روشنایی ،فضای سبز و آسفالت ریزی این مسیربا 1200 متر طول و 19200متر مربع 2 میلیاردو 200 میلیون تومان هزینه شده است.

حمید محبی با بیان اینکه سال گذشته 4 بوستان محلی احداث وتکمیل شده است به پروژه های این بوستان ها اشاره کرد وگفت: بوستان معلم به مساحت 3500 متر مربع با اعتباری بالغ بر 879 میلیون تومان وبوستان قدیر(ذیق تیمور) به مساحت 2500 متر مربع و1 میلیاردو 100 میلیون تومان هزینه شده که هر دو این پروژه در هفته دولت ودهه مبارک فجر سال گذشته با حضور مسئولین افتتاح ومورد بهره برداری قرارگرفت.

وی همچنین به احداث وتکمیل دو بوستان مادروشاهد نیز اشاره کرد وگفت: بوستان مادر به مساحت 3500 متر مربع وبا اعتباری بالغ بر 1 میلیاردو 410 میلیون تومان در خیابان جهان نما وبوستان شاهد( قبرآقا)واقع در خیابان معلم به مساحت 5000 متر مربع با اعتباری بالغ بر 1میلیاردو 320میلیون تومان احداث شده است.

شهردار لالجین به احداث دوبوستان دیگر دراین شهر اشاره کردوگفت: بوستان مردم به مساحت 30000 متر مربع با 30 درصد پیشرفت فیزیکی وبوستان صنایع دستی با4800 متر مربع در حال ساخت است.

این مقام مسئول ازدیگر اقدمات عمرانی این شهرداری را ساماندهی وباز سازی غسالخانه با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان وتخریب ساختمان قدیمی ومحوطه سازی درمانگاه شماره یک به مساحت500 متر مربع واعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان برشمرد.

شهردار لالجین گفت: یک مرگز فرهنگی واشتغال به مساحت300متر مربع با 40درصد پیشرفت فیزیکی وبا اعتباری بالغ بر1 میلیارد تومان در حال ساخت است که در سال 99 به بهره برداری می رسد.

حمید محبی از ساخت سایت مشاغل خدماتی(مزاحم) نیز خبرداد وگفت: برای ایجاد این سایت 10000متر مربع در نظر گرفته شده است که در حال حاضر30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که 150 واحد تجاری برای مشاغل خدماتی ایجادخواهد شد.

وی با اشاره به تامین بخشی از روشنایی خیابان توحید با نصب پایه چراغ 3 متری طرح پاسارگاد به تعداد 80 عدد اشاره کرد وگفت: در این بخش نیز 90 میلیون تومان هزینه شده است.

شهردار لالجین گفت: این شهرداری در حوزه فضای سبز نیز  اقدام به کاشت درخت، درختچه وگلهای فصلی در میادین وبوستان های شهری وحفظ ونگهداری آنها با عتباری بالغ بر 650  میلیون تومان کرده است.

وی همچنین به نصب دوربین های پایش تصویری اشاره کرد وگفت: تعداد10 عدد دوربین در 3 نقطه با اعتباری بالغ بر150میلیون تومان هزینه شده است که کل دوربین های نصب شده در سطح شهر 24 مورد می باشد.

حمید محبی به خرید انواع ماشین آلات سنگین به تعداد 5 دستگاه برای شهرداری لالجین اشاره کرد وگفت: برای خرید تریلی آمیکو، جرثقیل، تانکر تریلی، کمپرسی تریلی و بیل بکهو در مجموعه 1 میلیاردو 655 میلیون تومان از اعتبارات شهرداری خریداری شده است.

شهردارلالجین به صدورپروانه ساختمانی اشاره کرد وگفت: 191 فقره پروانه ساختمانی برای شهروندان، 1300 مورد وصول عوارضی، صدور 293 مورد مجوز حفاری و وصول 738 مورد عوارض پروانه ساختمانی ومازاد بنا وکمیسیون ماده صد وصدور 113 فقره گواهی فوت وهمچنین بازدید روزانه از املاک سطح شهر حسب درخواست ارباب رجوع بصورت میانگین روزانه 10 مورد داشته است.

این مقام مسئول در خصوص عملکرد کمیسیون ماده صد گفت: تعداد پرونده های مطروحه در این کمیسیون 234 مورد بوده که از این تعداد 128 مورد آراء جریمه و 40 مورد نیز به صدور رای تخریب منجر گردیده است.

ایشان به آماده سازی جایگاه نصب پوسترهای تبلیغاتی کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در 15 نقطه با اعتباری بالغ بر 20 میلیون تومان ونصب المان های ویژه ماه مبارک رمضان و ماه محرم در میادین شهری با اعتباری بالغ بر 55 میلیون تومان از دیگر اقدامات این شهرداری برشمرد.

وی حمل زباله خانگی بصورت روزانه با میانگین 9 تن وحمل نخاله های ساختمانی وضایعات سفال را18 تن از دیگر اقدامات این شهرداری در بخش خدمات شهری برشمرد.

شهردارلالجین با اشاره به تخریب خانه های فرسوده گفت: در سال گذشته از سوی واحد نقلیه این شهرداری 90 واحد مسکونی کلنگی تخریب وضایعات آنها حمل شده است.

شهردارلالجین به اقدامات این شهرداری در حوزه آتش نشانی نیز اشاره کرد وگفت:  122 مورد اطفاء حریق از سوی آتش نشانی این شهرصورت گرفته که 66 مورد شهری، 24 مورد خارج از شهر و32 مورد روستایی بوده است.

وی افزود: از سوی این واحد سال گذشته بر اثر بارندگی وخسارات وارده به واحد های مسکونی 87 مورد بوده که کارشناسی وتائید ملک خسارت دیده را داشته است.

شهردار لالجین به اقدامات فرهنگی واجتماعی این شهرداری در سال گذشته نیز اشاره کرد وگفت: بیش از ده های برنامه فرهنگی وهنری واجتماعی توسط این شهرداری اجرا شده است.

وی گفت: برای معرفی شهر لالجین از طریق رسانه ملی سال گذشته با همکاری صدا وسیما برنامه شب های فیروزه ای درشهر لالجین اجرا شد که بصورت مستقیم از شبکه پنج تهران وشبکه استانی پخش شده وبصورت فصلی نیز برنامه ها واقدامات این شهرداری از شبکه استانی پخش گردیده که برای این امر 60 میلیون تومان هزینه شده است.

حمید محبی تشکیل میز خدمت با حضور اعضای محترم شورای اسلامی شهر وکارشناسان شهرداری در تمامی مساجد شهر درماه مبارک رمضان وهمچنین ارتباط چهره به چهره با شهروندان را از دیگر برنامه شهرداری دانست.

وی برگزاری جلسه مشترک هم فکری کمیسیون سرمایه گذاری وگردشگری شورای شهر همدان وکمیته گردشگری مرکز مطالعات با هدف بررسی (swot) ظرفیت های گردشگری شهر جهانی لالجین برای بررسی حوزه های گردشگری وسرمایه گذاری برای شهر جهانی سفال را از دیگر برنامه ها ذکر کرد.

حمید محبی با اشاره به امضاءتفاهم نامه مشترک بین دو شهر جهانی لالجین وشهربم گفت: در این توافق نامه بربهره گیری از ظرفیت های فرهنگی، هنری، اقتصادی  وگردشگری بین دو شهرستان و نامگذاری معابر به نام این دوشهر تاکید شده است.

شهردارلالجین برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و جشنواره نوروزگاه واجرای برنامه های شاد و مفرح روزانه با حضور هنرمندان برجسته استان را از دیگر برنامه های ذکر کرد که در ایام عید نوروز برای شهروندان ومسافران ومهمانان نوروزی برگزارشد.

وی شرکت دراجلاسیه شهرهای جهانی صنایع دستی درکشورهای چین ومالزی با حضور شهرداران شهرهای جهانی وتبادل نظر در خصوص شهرهای هنری را از جمله برنامه های این شهرداری دانست.

شهردار لالجین گفت: برای پیشبرد امور شهری بیش از ده ها جلسه با مسئولین محترم استانداری، مدیران کل استان، فرماندار، بخشدار، دادگستری،شهرداران استان، اعضای شورای اسلامی شهر ودیگر ارگان ها ونهاد ها داشته است.

حمید محبی به  نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران استانی، شهرستان ومصاحبه رادیوی و تلویزیونی در سال گذشته اشاره کرد وگفت: انعکاس فعالیت های این شهرداری در شبکه های اجتماعی وچاپ وتوزیع مجموعه اقدامات این شهرداری در رسانه های از دیگر برنامه های بوده انجام گرفته است.

این مقام مسئول رونمایی از تصویر علامه طباطبایی که توسط این شهرداری به اجرا شده بود با حضور فرماندار ورئیس کتابخانه های استان واعضای انجمن کتابخانه ها وشورای اسلامی شهر و همچنین برگزاری مراسم  بزرگداشت شهادت سردارشهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با همکاری دیگر ادارات ونهادهای مردمی و نامگذاری یکی از بلوارهای شهر لالجین به نام این شهید والامقام از دیگر اقدامات شهرداری ذکر کرد.

شهردار لالجین با اشاره به شیوع ویروس کرونا درکشور ودیگر شهرها این شهرداری هم اقداماتی درراستای مبارزه وپیشگیری با این ویروس با همکاری دیگر ارگان ها به ویژه حوزه مقاومت بسیج داشته وبا تشکیل اکیپ ضد عفونی به ضدعفونی کردن معابر اصلی، مکانهای عموم طی جدول بندی وبرنامه ریزی زمانی اقدام کرده است.

وی درپایان از همکاری صمیمانه مردم هنرمند و با فرهنگ لالجین، اعضای محترم شورای اسلامی شهر، مسئولین استانی، شهرستان وشهر، ائمه محترم جمعه وجماعات، اصحاب رسانه ودیگر نهاد ها وارگان های دولتی که به هر نحوی با این شهرداری در راستای توسعه وآبادانی شهر جهانی سفال همکاری داشته اند تقدیر وتشکرکردند.


تعداد بازدید : 169

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0