شنبه, 31 فروردين 1398
عنوان : نشست هم اندیشی شهردار و شورای اسلامی شهر با روحانیون گرانقدر
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ 
ساعت : ۱۱:۲۰:۵۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست هم اندیشی و هم فکری شهردار و شورای اسلامی شهر با روحانیون گرانقدر شهر لالجین به میزبانی شهرداری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه آقای محبی شهردار لالجین ضمن ارائه گزارش عملکرد شهرداری در دوره تصدی ایشان به تشریح فعالیت های شهرداری پرداختند.

ایشان مقدار آسفالت ریزی انجام شده در سالجاری تا کنون را 20000 تن اعلام نمودند که در مقایسه با سالهای گذشته رشد حداقل 3 برابری را داشته است.

همچنین ایشان اهم پروژه های عمرانی و خدماتی شهرداری در سالجاری را از قبیل جدول گذاری و جالیز خیابان توحید، احداث پارک های محله ای خیابان معلم  و قبر آقا ، نصب تابلوهای راهنمای مسافرین، احداث سرویس بهداشتی و فضای سبز مقابل پیام نور ، ساماندهی باغ رضوان، احداث رفیوژ 30متری حافظ و پارک محله ذیق بیان نمودند.

شهردار لالجین با بیان اینکه یکی از رسالتهای اصلی شهرداری ها توجه به امور فرهنگی و اجتماعی می باشد ابراز نمودند این شهرداری در جهت حمایت و تقویت مسایل فرهنگی و اجتماعی شهر و شهروندان اقدامات قابل توجهی را انجام داده است که

بخشی از این اقدامات شامل حمایت های مادی و معنوی از مراکز فرهنگی فعال شهر و همچنین تیم های ورزشی ، تعمیر و تجهیز سالن کشتی شهر با اعتبار 20 میلیون تومانی، توجه به مسایل و مشکلات حاشیه شهر با تسهیل در واگذاری انشعابات گاز به  ساکنین این مناطق، برگزاری مراسمات مختلف فرهنگی با همکاری صداو سیما و مراکز فرهنگی شهر، برنامه ریز در جهت ساخت فرهنگسرا و ... می باشد.

ایشان در ادامه با اشاره به نقش و تاثیر گذاری ویژه روحانیت در بین عموم مردم خواستار توجه بیشتر به مسائل شهر و حقوق شهروندی توسط این عزیزان شدند.

در بخش دیگری از این جلسه آقای حسینقلی پور ریاست شورای اسلامی شهر و آقای طالع رادی از اعضای این شورا با تشریح عملکرد شورای شهر به بیان نکاتی در خصوص مسائل و مشکلات شهر در حوزه های مختلف پرداختند.

در ادامه نیز روحانیون گرانقدر شهر به بیان نقطه نظرات و نکاتی در خصوص مسائل شهری پرداختند که بخشی ار مسائل اشاره شده بشرح ذیل می باشد:

- توجه هر چه بیشتر مسئولین شهری به مسائل و معضلات فرهنگی

- تشکیل هسته فرهنگی شهر با حضور نخبگان و روحانیت

- ایجاد و تقویت روحیه جهادی در بین مسئولین شهر

- گسترش خدمات عمومی از قبیل حمل و نقل مسافر در شهر

- حمایت شهرداری و شورای شهر از برنامه های فرهنگی

- توجه هر بیشتر به آرامش شهروندی در اماکن عمومی و پروژه های شهرداری

- توجه هر چه بیشتر به مسایل آموزش شهروندی و فرهنگ سازی

- توجه به نقش مساجد در مدیریت شهری

- تاسیس نمازخانه در اماکن عمومی

- استفاده از احادیث و روایات معصومین در امور شهر و شهروندی

- تهیه نقشه جامع فرهنگی برای شهر

- توجه به نظرات و تجارب عموم مردم در پروژه های شهرداری

 


تعداد بازدید : 107

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0