سه‌شنبه, 27 شهريور 1397
عنوان : دیدار وگفتگوی مسئولین شهر جهانی سفال با سفیر تركیه در ایران
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ 
ساعت : ۱۰:۴۲:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

حاکان تکین سفیر ترکیه در تهران با محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی وفرماندارشهرستان بهار ورئیس شورای اسلامی شهر وشهردار لالجین دیدار و گفتگو کرد.

محمدعلی پورمختار در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دوستانه دو کشور و همکاری‌های فیمابین در منطقه، گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و تاثیرگذار در منطقه از روابط دوستانه و خوبی برخوردار هستند و چشم انداز خوبی هم برای تقویت این روابط میان دو کشور ترسیم شده است.

نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: مجلس شورای اسلامی از توسعه همکاری ایران و ترکیه در همه زمینه‌های مورد علاقه طرفین به ویژه در بُعد تجاری و اقتصادی حمایت خواهد کرد.

وی در ادامه گفت: ظرفیت های دو کشور در بحث همکاری‌های فرهنگی به ویژه گردشگری قابل توجه است که می‌توان برای شناخت و درک مشترک میان دو ملت از این ظرفیت استفاده کرد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در پایان اهمیت همکاری‌های استانی میان دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: تقویت روابط استان‌ها و شهرهای دو کشور موجب تسریع در عملیاتی شدن طرح‌های توسعه روابط فیمابین می‌شود، لذا ما از این همکاری‌ها استقبال می‌کنیم.

در این دیدار فرماندار شهرستان بهار، رئیس شورای اسلامی شهر وشهردار لالجین نیز هرکدام در سخنانی به تشریح وضعیت هنری، اقتصادی وگردشگری منطقه واستان ورویداد 2018 پرداختند .همچنین در این دیدار ضمن دعوت از سفیر ترکیه جهت سفر به لالجین که مورد موافقت ایشان نیز قرار گرفت .خواستار بررسی خواهر خواندگی شهر جهانی سفال وشهر ایزنیک ترکیه شدند که این امر نیز مورد موافقت سفیر قرار گرفت.

همچنین در این دیدار ضمن نمایش کلیپ تولید سفال وموقعیت شهر وکار گارهای سفالسازی نمونه سفال از تولیدات لالجین وکتاب بردستان الوند به ایشان اهداء شد.

حاکان تکین سفیر ترکیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به سطح بالای روابط دوستانه دو کشور، گفت: قرابت‌های دینی و فرهنگی ایران و ترکیه در تقویت روابط فیمابین تاثیر زیادی داشته و موجب تسریع و تسهیل همکاری های ترکیه و ایران شده است.

وی افزود: ما در سالهای اخیر در زمینه تقویت روابط دو کشور گام های بزرگی برداشته ایم و در آینده نیز در حوزه های تجاری، اقتصادی و گردشگری می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

حاکان تکین در بخشی دیگر از سخنان خود توسعه گردشگری میان دو کشور را مهم دانست و گفت: ترکیه به گردشگری نگاه دو سویه دارد لذا امیدواریم آشنایی گردشگران ترکیه ای با ظرفیت های تاریخی و طبیعی ایران موجب سفرهای بیشتری از ترکیه به ایران شود.

 سفیر ترکیه در تهران در پایان گفت ترکیه از همکاری استان های دو کشور استقبال می کند و سفارت ترکیه در تهران نیز برای ایجاد بسترهای این همکاری ها تلاش خود را بکار خواهد گرفت.
تعداد بازدید : 123

DOURAN Portal V4.6.0.0

V4.6.0.0